فرصت های شغلی در اسپید

استخدام در اسپید خیلی پیچیده نیست و طبق روالی که در هر سازمان یا شرکتی که برای همکاری صورت میپذیرد در اسپید هم همانگونه است , هدف استخدام اسپید رابطه بلند مدت و طولانی با همکار استخدامی است.در اسپید راه پیشرفت هموار بوده و ارزش ها برای تک تک افراد یکسان میباشد , این عمل در تمام مراحل و پروسه شرکت برای همه یکسان میباشد از جمله واگذاری پست , اخراج , تنبیه , ترفیع , آموزش و … است .
اندیشه های بزرگی داریم

(( اسپید )) شرکتی در حال توسعه و پیشرفت است , فرصت های بزرگی برای موفقیت های بزرگ وجود دارد.بزرگ اندیشیدن وتاثیر گذار بودن از مهم ترین عواملی است که در کار گروهی شرکت را به سمت موفقیت های بزرگ سوق میدهد . ارتباط مستقیم و دوستانه بین مدیران و همکاران از دیگر عوامل تاثیر گذاری است که در رسیدن به پاسخ های درست کمک میکند , در اسپید همه در هر پستی تشویق میشوند تا برای رسیدن به هدف های بزرگ شرکت و همچنین موفقیت های فردی . در اسپید باید همه برای ساختن آینده ای بهتر هم برای خود هم برای شرکت ایده های تاثیر گذاری داشته باشند.

در (( اسپید )) همواره از شما انتظار میرود در هرپروژه ای یا حتی فعالیت خود را با مدیران در میان بگذارید و همیشه با انرژی و فعال در کنار مدیران در شرکت حضور داشته باشید و شما هم انتظار داشته باشید که از شما حمایت میشود .پیوستن به اسپید راه جدید زندگیتان در مسیر پیشرفت است شما در اینجا با چالش های زیادی رو به رو میشوید خود را بسنجید و تلاش کنید تا موفق شوید .

در کنار هم خلق میکنیم

هیچ کاری هیچ موفقیتی هیچ ایده ای بدون کار گروهی دست یافتنی نیست , (( اسپید )) جایی است که با هم در کنار هم محصولاتمان را تولید , تست , پشتیبانی و به فروش میرسانیم . موفقیت های اسپید بدون کمک تمام همکاران دست یافتنی نیست و ما همیشه قدردان کارمندان و همکاران اسپید چه در دفتر مرکزی و چه در نمایندگی های فروش در تهران یا شهرهای دیگر هستیم و خواهیم بود.

تمام کارکنان اسپید در هر پروژه ای , با نظم و ارتباط و تعاملی که با یکدیگر دارند در خلق کارهای تیمی با یکدیگر همکاری دارند. اسپید همیشه حامی چنین افرادی بوده و همیشه این افراد قابل تقدیر و قدردانی میباشند.

خاص بودن سخت است …!

همه‌ی ما دوست داریم خاص و منحصربه‌فرد باشیم همه ما در (( اسپید )) به این فکر میکنیم که چگونه محصولی متفاوت و کاراتر و خدماتی تر را بدست مشتریان برسانیم  . دوست داریم دیگران را تحت‌ تأثیر قرار بدهیم و دیگران هم مارا به دوستان و آشنایان معرفی کنند . همیشه باید در این فکر باشیم که متفاوت باشیم این متفاوت بودن است که انتخاب میشود , در خلق محصولی متفاوت کار ساده ای در پیش نداریم تفاوت داشتن نیازمند مدیریت و ایجاد راه حل های مناسب در مسیر مشخصی است بدون برنامه ریزی و ساماندهی کارها هرگز به هدف نخواهیم رسید , پس باید فکر کنیم تا که چگونه متفاوت باشیم و چگونه متفاوت عمل کنیم…….

علاقه مندان به استخدام در شرکت نرم افزاری اسپید رزومه خود را به آدرس زیر ارسال کنند .

info@softspeed.ir
فهرست